Σύνδεση

Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου

Η ωρα ειναι:
Εορτολόγιο
ΦΙΛΙΚΑ ΙΣΤΟΛΟΓΙΑ
...
Πρόσφατα Θέματα
» Για ακόμα μια φορά!!! έχουμε την Πρώτη θέση στα τοπ 100 φορουμ της ForumGreek.
Συγκλονιστική φωτογραφία μητέρας που μόλις γέννησε: Αγκαλιά με το ζωντανό και το νεκρό μωρό της EmptyΧθες στις 9:43 pm από orgasmatron

» Σαν Σήμερα 6 Σεπτεμβρίου 2024
Συγκλονιστική φωτογραφία μητέρας που μόλις γέννησε: Αγκαλιά με το ζωντανό και το νεκρό μωρό της EmptyΧθες στις 6:40 am από VODAFONE

» Σαν Σήμερα 5 Σεπτεμβρίου 2024
Συγκλονιστική φωτογραφία μητέρας που μόλις γέννησε: Αγκαλιά με το ζωντανό και το νεκρό μωρό της Empty5/9/2024, 6:53 am από VODAFONE

» Σαν Σήμερα 4 Σεπτεμβρίου 2024
Συγκλονιστική φωτογραφία μητέρας που μόλις γέννησε: Αγκαλιά με το ζωντανό και το νεκρό μωρό της Empty4/9/2024, 6:31 am από VODAFONE

» Σαν Σήμερα 3 Σεπτεμβρίου 2024
Συγκλονιστική φωτογραφία μητέρας που μόλις γέννησε: Αγκαλιά με το ζωντανό και το νεκρό μωρό της Empty3/9/2024, 6:36 am από VODAFONE

» Σαν Σήμερα 2 Σεπτεμβρίου 2024
Συγκλονιστική φωτογραφία μητέρας που μόλις γέννησε: Αγκαλιά με το ζωντανό και το νεκρό μωρό της Empty2/9/2024, 6:49 am από VODAFONE

» Σαν Σήμερα 1 Σεπτεμβρίου 2024
Συγκλονιστική φωτογραφία μητέρας που μόλις γέννησε: Αγκαλιά με το ζωντανό και το νεκρό μωρό της Empty1/9/2024, 6:58 am από VODAFONE

» Σαν Σήμερα 31 Αυγούστου 2024
Συγκλονιστική φωτογραφία μητέρας που μόλις γέννησε: Αγκαλιά με το ζωντανό και το νεκρό μωρό της Empty31/8/2024, 7:02 am από VODAFONE

» Σαν Σήμερα 30 Αυγούστου 2024
Συγκλονιστική φωτογραφία μητέρας που μόλις γέννησε: Αγκαλιά με το ζωντανό και το νεκρό μωρό της Empty30/8/2024, 6:45 am από VODAFONE

» Σαν Σήμερα 29 Αυγούστου 2024
Συγκλονιστική φωτογραφία μητέρας που μόλις γέννησε: Αγκαλιά με το ζωντανό και το νεκρό μωρό της Empty29/8/2024, 6:28 am από VODAFONE

» Σαν Σήμερα 28 Αυγούστου 2024
Συγκλονιστική φωτογραφία μητέρας που μόλις γέννησε: Αγκαλιά με το ζωντανό και το νεκρό μωρό της Empty28/8/2024, 6:25 am από VODAFONE

» Σαν Σήμερα 27 Αυγούστου 2024
Συγκλονιστική φωτογραφία μητέρας που μόλις γέννησε: Αγκαλιά με το ζωντανό και το νεκρό μωρό της Empty27/8/2024, 6:12 am από VODAFONE

» Γιατί δυσκολευόμαστε τόσο να ξαναφτιάξουμε πυραμίδες και βιολιά Στραντιβάριους με τη σημερινή τεχνολογία
Συγκλονιστική φωτογραφία μητέρας που μόλις γέννησε: Αγκαλιά με το ζωντανό και το νεκρό μωρό της Empty26/8/2024, 7:48 pm από HERMAN

» Σαν Σήμερα 26 Αυγούστου 2024
Συγκλονιστική φωτογραφία μητέρας που μόλις γέννησε: Αγκαλιά με το ζωντανό και το νεκρό μωρό της Empty26/8/2024, 6:07 am από VODAFONE

» Σαν Σήμερα 25 Αυγούστου 2024
Συγκλονιστική φωτογραφία μητέρας που μόλις γέννησε: Αγκαλιά με το ζωντανό και το νεκρό μωρό της Empty25/8/2024, 7:18 am από VODAFONE

» Σαν Σήμερα 24 Αυγούστου 2024
Συγκλονιστική φωτογραφία μητέρας που μόλις γέννησε: Αγκαλιά με το ζωντανό και το νεκρό μωρό της Empty24/8/2024, 8:32 am από VODAFONE

» Σαν Σήμερα: 18/08/2024
Συγκλονιστική φωτογραφία μητέρας που μόλις γέννησε: Αγκαλιά με το ζωντανό και το νεκρό μωρό της Empty18/8/2024, 2:58 pm από HERMAN

» Ιουλία Καραπατάκη - Νερό στη Βάρκα - Live Τεχνόπολη Σεπτέμβριος 2023
Συγκλονιστική φωτογραφία μητέρας που μόλις γέννησε: Αγκαλιά με το ζωντανό και το νεκρό μωρό της Empty18/8/2024, 2:54 pm από HERMAN

» «H τελευταία φορά που είδα τον Έλβις ζωντανό»: H σύντροφος του βασιλιά του rock ‘n roll λύνει τη σιωπή της
Συγκλονιστική φωτογραφία μητέρας που μόλις γέννησε: Αγκαλιά με το ζωντανό και το νεκρό μωρό της Empty17/8/2024, 2:13 pm από HERMAN

» Χαλκιδική: Αιματηρό επεισόδιο σε γνωστό beach bar – «Βγήκαν μαχαίρια και ακούστηκαν πυροβολισμοί»
Συγκλονιστική φωτογραφία μητέρας που μόλις γέννησε: Αγκαλιά με το ζωντανό και το νεκρό μωρό της Empty17/8/2024, 2:04 pm από HERMAN

Επισκεψιμοτητα του Kapitol planet

Συγκλονιστική φωτογραφία μητέρας που μόλις γέννησε: Αγκαλιά με το ζωντανό και το νεκρό μωρό της

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω

Συγκλονιστική φωτογραφία μητέρας που μόλις γέννησε: Αγκαλιά με το ζωντανό και το νεκρό μωρό της Empty Συγκλονιστική φωτογραφία μητέρας που μόλις γέννησε: Αγκαλιά με το ζωντανό και το νεκρό μωρό της

Δημοσίευση από LEFTERIS 6/5/2014, 7:16 pm

Συγκλονιστική φωτογραφία μητέρας που μόλις γέννησε: Αγκαλιά με το ζωντανό και το νεκρό μωρό της D0670c01e42acfd0f3bbc3520ec34e43_M
Η  Βρετανίδα Dwynwen Davies είναι νηπιαγωγός και την περίοδο που ήταν έγκυος στα δίδυμα κοριτσάκια της κόλλησε μία λοιμώδη ασθένεια από κάποιο από τα μικρά παιδιά που φρόντιζε και χωρίς να το καταλάβει το μετέδωσε στη μία από τις αγέννητες κόρες της, τη Martha.
 
Για να σωθεί η Martha θα έπρεπε η Davies να υποβληθεί σε μετάγγιση αίματος αλλά αν το έκανε αυτό υπήρχε κίνδυνος να σκοτώσει την άλλη αγέννητη κόρη της, την Cadi.
Έτσι η 30χρονη αναγκάστηκε να πάρει την πιο δύσκολη απόφαση της ζωής της, λέγοντας όχι  στη μετάγγιση.
Σύμφωνα με τα διεθνή ΜΜΕ, η Μartha πέθανε από τον ιό μέσα στη μήτρα της μητέρας της με αποτέλεσμα στη συνέχεια η Davies να φέρει στον κόσμο και τα δύο κοριτσάκια της, την Cadi ζωντανή και τη Martha νεκρή
«Ήταν γλυκόπικρο το συναίσθημα», δήλωσε η Davies.
«Γέννησα δύο μωρά αλλά μόνο το ένα θα γύριζε σπίτι μαζί μου... Κρατούσα την Cadi στο ένα χέρι και τη Martha στο άλλο, μου ράγιζε την καρδιά να βλέπω ένα τόσο τέλεια ανεπτυγμένο μωρό που δεν θα είχε κανένα μέλλον.... Όταν διαγνώστηκα με την ασθένεια μου είπαν πως υπήρχαν δύο σενάρια, είτε το μωρό μου θα πάλευε τη μόλυνση ή θα συνέχιζε να πρήζεται, λόγω της ασθένειας, μέχρι να σταματήσει η καρδιά του. Ήταν φρικτό να ξέρω πως υπήρχε ένα παιδί που πέθαινε μέσα μου, ένιωθα αβοήθητη στο ίδιο μου το σώμα, δεν μπορούσα να κάνω τίποτα για να τη σώσω. Μόνο προσευχόμουν να τα καταφέρουν και τα δύο κορίτσια μου».
 
Στην 24η εβδομάδα της κύησης η κατάσταση της Martha ήταν πλέον κρίσιμη: «Μου είπαν να κάνω μετάγγιση αλλά υπήρχε μεγάλο ρίσκο λόγω της δίδυμης κύησης. Δεν μπορούσα να διακινδυνεύσω να χάσω την Cadi και οι γιατροί δεν μπορούσαν να μου εγγυηθούν πως η μετάγγιση θα έσωζε τη Martha. Έτσι, είπα όχι...»
 
Συγκλονιστική φωτογραφία μητέρας που μόλις γέννησε: Αγκαλιά με το ζωντανό και το νεκρό μωρό της Mwro
 http://www.med24.gr/
LEFTERIS
LEFTERIS

★

Εμφάνιση Προφίλ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης