Σύνδεση

Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου

Η ωρα ειναι:
Εορτολόγιο
ΦΙΛΙΚΑ ΙΣΤΟΛΟΓΙΑ
...
Πρόσφατα Θέματα
» Κομισιόν: Τέλος στο κάπνισμα και σε ανοιχτούς χώρους
Μάθημα ζωής από έναν τραυλό: Αυτό που εννοούν οι λέξεις είναι πιο σημαντικό από το πώς ακούγονται αυτές...   EmptyΧθες στις 7:36 pm από HERMAN

» Σαν Σήμερα 19 Σεπτεμβρίου 2024
Μάθημα ζωής από έναν τραυλό: Αυτό που εννοούν οι λέξεις είναι πιο σημαντικό από το πώς ακούγονται αυτές...   EmptyΧθες στις 6:29 am από VODAFONE

» Για ακόμα μια φορά!!! έχουμε την Πρώτη θέση στα τοπ 100 φορουμ της ForumGreek.
Μάθημα ζωής από έναν τραυλό: Αυτό που εννοούν οι λέξεις είναι πιο σημαντικό από το πώς ακούγονται αυτές...   Empty18/9/2024, 4:05 pm από anonymousgr

» Σαν Σήμερα 18 Σεπτεμβρίου 2024
Μάθημα ζωής από έναν τραυλό: Αυτό που εννοούν οι λέξεις είναι πιο σημαντικό από το πώς ακούγονται αυτές...   Empty18/9/2024, 6:30 am από VODAFONE

» Σαν Σήμερα 17 Σεπτεμβρίου 2024
Μάθημα ζωής από έναν τραυλό: Αυτό που εννοούν οι λέξεις είναι πιο σημαντικό από το πώς ακούγονται αυτές...   Empty17/9/2024, 7:05 am από VODAFONE

» Σαν Σήμερα 16 Σεπτεμβρίου 2024
Μάθημα ζωής από έναν τραυλό: Αυτό που εννοούν οι λέξεις είναι πιο σημαντικό από το πώς ακούγονται αυτές...   Empty16/9/2024, 6:23 am από VODAFONE

» Σαν Σήμερα 15 Σεπτεμβρίου 2024
Μάθημα ζωής από έναν τραυλό: Αυτό που εννοούν οι λέξεις είναι πιο σημαντικό από το πώς ακούγονται αυτές...   Empty15/9/2024, 6:27 am από VODAFONE

» Σαν Σήμερα 14 Σεπτεμβρίου 2024
Μάθημα ζωής από έναν τραυλό: Αυτό που εννοούν οι λέξεις είναι πιο σημαντικό από το πώς ακούγονται αυτές...   Empty14/9/2024, 7:21 am από VODAFONE

» Σαν Σήμερα 13 Σεπτεμβρίου 2024
Μάθημα ζωής από έναν τραυλό: Αυτό που εννοούν οι λέξεις είναι πιο σημαντικό από το πώς ακούγονται αυτές...   Empty13/9/2024, 6:20 am από VODAFONE

» Σαν Σήμερα 12 Σεπτεμβρίου 2024
Μάθημα ζωής από έναν τραυλό: Αυτό που εννοούν οι λέξεις είναι πιο σημαντικό από το πώς ακούγονται αυτές...   Empty12/9/2024, 6:33 am από VODAFONE

» Σαν Σήμερα 11 Σεπτεμβρίου 2024
Μάθημα ζωής από έναν τραυλό: Αυτό που εννοούν οι λέξεις είναι πιο σημαντικό από το πώς ακούγονται αυτές...   Empty11/9/2024, 6:31 am από VODAFONE

» Σαν Σήμερα 10 Σεπτεμβρίου 2024
Μάθημα ζωής από έναν τραυλό: Αυτό που εννοούν οι λέξεις είναι πιο σημαντικό από το πώς ακούγονται αυτές...   Empty10/9/2024, 6:08 am από VODAFONE

» Σαν Σήμερα 9 Σεπτεμβρίου 2024
Μάθημα ζωής από έναν τραυλό: Αυτό που εννοούν οι λέξεις είναι πιο σημαντικό από το πώς ακούγονται αυτές...   Empty9/9/2024, 6:25 am από VODAFONE

» Σαν Σήμερα 8 Σεπτεμβρίου 2024
Μάθημα ζωής από έναν τραυλό: Αυτό που εννοούν οι λέξεις είναι πιο σημαντικό από το πώς ακούγονται αυτές...   Empty8/9/2024, 6:55 am από VODAFONE

» Σαν Σήμερα 7 Σεπτεμβρίου 2024
Μάθημα ζωής από έναν τραυλό: Αυτό που εννοούν οι λέξεις είναι πιο σημαντικό από το πώς ακούγονται αυτές...   Empty7/9/2024, 7:12 am από VODAFONE

» Σαν Σήμερα 6 Σεπτεμβρίου 2024
Μάθημα ζωής από έναν τραυλό: Αυτό που εννοούν οι λέξεις είναι πιο σημαντικό από το πώς ακούγονται αυτές...   Empty6/9/2024, 6:40 am από VODAFONE

» Σαν Σήμερα 5 Σεπτεμβρίου 2024
Μάθημα ζωής από έναν τραυλό: Αυτό που εννοούν οι λέξεις είναι πιο σημαντικό από το πώς ακούγονται αυτές...   Empty5/9/2024, 6:53 am από VODAFONE

» Σαν Σήμερα 4 Σεπτεμβρίου 2024
Μάθημα ζωής από έναν τραυλό: Αυτό που εννοούν οι λέξεις είναι πιο σημαντικό από το πώς ακούγονται αυτές...   Empty4/9/2024, 6:31 am από VODAFONE

» Σαν Σήμερα 3 Σεπτεμβρίου 2024
Μάθημα ζωής από έναν τραυλό: Αυτό που εννοούν οι λέξεις είναι πιο σημαντικό από το πώς ακούγονται αυτές...   Empty3/9/2024, 6:36 am από VODAFONE

» Σαν Σήμερα 2 Σεπτεμβρίου 2024
Μάθημα ζωής από έναν τραυλό: Αυτό που εννοούν οι λέξεις είναι πιο σημαντικό από το πώς ακούγονται αυτές...   Empty2/9/2024, 6:49 am από VODAFONE

Επισκεψιμοτητα του Kapitol planet

Μάθημα ζωής από έναν τραυλό: Αυτό που εννοούν οι λέξεις είναι πιο σημαντικό από το πώς ακούγονται αυτές...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω

Μάθημα ζωής από έναν τραυλό: Αυτό που εννοούν οι λέξεις είναι πιο σημαντικό από το πώς ακούγονται αυτές...   Empty Μάθημα ζωής από έναν τραυλό: Αυτό που εννοούν οι λέξεις είναι πιο σημαντικό από το πώς ακούγονται αυτές...

Δημοσίευση από LEFTERIS 27/5/2012, 6:47 am

Μάθημα ζωής από έναν τραυλό: Αυτό που εννοούν οι λέξεις είναι πιο σημαντικό από το πώς ακούγονται αυτές...   Stammering
Η αίθουσα κατάμεστη. Κόσμος πολύς είχε μαζευτεί για να τον ακούσει να μιλά. Δεν είχαν άδικο. Σε κάθε του λέξη κρυβόταν ένα άνθος δύναμης και ελπίδας. Το χάρισμα του σπάνιο, σαν το χαμόγελο στις μέρες μας. Κι ας τραυλίζει. Κι ας φαίνεται.

Σε μια γωνία όρθιος τον παρακολουθούσα και τον καμάρωνα. Τόση δύναμη. Τόσος πλούτος. Τέτοιο χάρισμα.

Εγώ; Ούτε που θα τολμούσα να το σκεφτώ. Μόνο το ζούσα στα όνειρα μου. Το φύλαγα εκεί. Να επικοινωνώ λέει με τον κόσμο. Να μοιράζομαι το μέσα μου. Πικρό αστείο.
Στο τέλος τον πλησίασα. «Π..π…πως το κ…κ…κ..καταφφφ..ερνεις;» τον ρώτησα «Δ..δ..δεν έχει επ..π..πηρέασει τ..την κ..κ..αριέρ..ρ..α σου;»

Με κοίταξε καλόκαρδα, κούνησε το κεφάλι του αριστερά και δεξιά και μου είπε:
«Αυτ..το π..π..που εννοούν οι λέξεις είναιπ..π..πιο σημ…μ..μαντικ..κο απ..πο το π..π..ως ακ..κούγονται αυτ..τές»

Από τότε που ήμουν δέκα χρονών ζω με τον φόβο της φωνής μου. Τούτος εδώ ο άνθρωπος μου έδειξε πως να πολεμώ φαντάσματα. Και να νικώ.


LEFTERIS
LEFTERIS

★

Εμφάνιση Προφίλ

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης