Πρόσφατα Θέματα
» Πιστεύετε ότι το 2022 θα ειναι καλυτερο απο το 2021;
Είχε τύχη και... Βιγιαφάνιες ο Παναθηναϊκός EmptyΣήμερα στις 9:28 am από HERMAN

» Σαν Σήμερα 29 Σεπτεμβρίου 2024
Είχε τύχη και... Βιγιαφάνιες ο Παναθηναϊκός EmptyΣήμερα στις 8:27 am από VODAFONE

» Σαν Σήμερα 28 Σεπτεμβρίου 2024
Είχε τύχη και... Βιγιαφάνιες ο Παναθηναϊκός EmptyΧθες στις 7:12 am από VODAFONE

» Σαν Σήμερα 27 Σεπτεμβρίου 2024
Είχε τύχη και... Βιγιαφάνιες ο Παναθηναϊκός Empty27/9/2024, 6:36 am από VODAFONE

» Σαν Σήμερα 19 Σεπτεμβρίου 2024

» Για ακόμα μια φορά!!! έχουμε την Πρώτη θέση στα τοπ 100 φορουμ της ForumGreek.
Είχε τύχη και... Βιγιαφάνιες ο Παναθηναϊκός Empty18/9/2024, 4:05 pm από anonymousgr

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω

Είχε τύχη και... Βιγιαφάνιες ο Παναθηναϊκός Empty Είχε τύχη και... Βιγιαφάνιες ο Παναθηναϊκός

Δημοσίευση από Ατροπος 27/11/2016, 10:00 pm

Είχε τύχη και... Βιγιαφάνιες ο Παναθηναϊκός 1334556_0

Τέλος στη Νέα Σμύρνη, Πανιώνιος - Παναθηναϊκός 1-1

93' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό. Σέντρα από τον Μέστο, ο Βιγιαφάνιες κατέβασε την μπάλα στο ύψος της μεγάλης περιοχής και με σουτ νικά τον Γιαννιώτη για το 1-1.

92' Αλλαγή για τον Πανιώνιο.Ο Αντωνιάδης περνά στη θέση του Σαββίδη.

91' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Μασούντ χόρεψε την άμυνα του Παναθηναϊκού, γύρισε την μπάλα στον Ολαϊτάν με τον Νιγηριανό να αστοχεί με κεφαλιά.

88' Ο Εμποκού εκτέλεσε το φάουλ ο Ρέις πήρε την κεφαλιά και ο Ενγκόγκ μπροστά από τον Μολέντο έδιωξε σε κόρνερ. Σημαντική παρέμβαση από τον Γάλλο επιθετικό αφού μέσα από την μικρή περιοχή ο Βραζιλιάνος θα μπορούσε να σκοράρει.

87' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Ο Κουτρουμπής δίνει τη θέση στον Ρινάλντι.

84' Δοκάρι για τον Πανιώνιο. Ο Ενγκόγκ γύρισε ωραία μέσα στην περιοχή, έκανε το σουτ με τον Βλαχοδήμο να αποκρούει, στη συνέχεια η μπάλα βρήκε στο αριστερό κάθετο δοκάρι και πέρασε κόρνερ.

80' Κίτρινη κάρτα στον Μέστο.

80' Αλλαγή για τον Πανιώνιο: Ο Ενγκογκ περνά του Ανσαριφάρντ.

79' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Εμποκού βρήκε τον Μπεργκ μέσα στην περιοχή, εκείνος γύρισε την μπάλα στην μικρή περιοχή στον Λουντ όμως ο Γιαννιώτης έκανε μεγάλη απόκρουση κρατώντας το 1-0 για τον Πανιώνιο.

76' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Εξαιρετική κάθετη από τον Ανσαριφάρντ με τον Μπεν να βγαίνει σε τετ α τετ με τον Βλαχοδήμο και τον τερματοφύλακα του Παναθηναϊκού να τον νικά.

Ο Ανσαριφάρντ πανηγύρισε το γκολ του με τη φανέλα του άτυχου Πατσατζόγλου, ο οποίος είχε τραυματιστεί και θα χάσει όλη τη χρονιά.

73' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Ο Εμποκού αντί του Γουακάσο.

71' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ. Εξαιρετική κάθετη πάσα από τον Μασούντ ο Ανσαριφάρντ πέρασε τον Βλαχοδήμο και άνοιξε το σκορ για τον Πανιώνιο κάνοντας το 1-0.

71' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Μασούρας άφησε τη θέση του στον Ολαϊτάν.

70' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Ο Γουακάσο γύρισε την μπάλα στον Βιγιαφάνιες ο Αργεντινός έκανε το βολέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής όμως αστόχησε.

68' Ακυρώνεται γκολ του Πανιώνιου σωστά ως οφσάιντ. Μετά από σουτ του Μασούντ ο Μπεν έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αλλά ήταν ξεκάθαρα πίσω από τους αμυντικούς του Παναθηναϊκού και σωστά ακυρώθηκε το τέρμα που σημείωσε.

68' Κάτι σαν σέντρα από τον Τασουλή η μπάλα πάνω στον Βλαχοδήμο.

67' Φάουλ από τον Ρέις στον Ανσαριφάρντ και κίτρινη κάρτα στον Πορτογάλο.

63' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ωραία ανάπτυξη από τους γηπεδούχους. Ο Μπεν γύρισε την μπάλα, ο Ανσαριφάρντ την άφησε να περάσει με τον Μασούρα να κάνει το σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής και ο Βλαχοδήμος έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ. Μεγάλη επέμβαση από τον πορτιέρο των πρασίνων.=

60': Ωραία σέντρα από τον Γουακάσο, ο Μπεργκ βάζει την προβολή και στέλνει την μπάλα ψηλά.

Ο Παναθηναϊκός παίζει με 4-4-2. Στην άμυνα είναι οι Μέστο, Μολέντο, Κουτρουμπής, Μέστο. Αμυντικός μέσος μπροστά τους ο Ρέις, δεξιά ο Ζέκα, αριστερά ο Γουακάσο και ο Βιγιαφάνιες στην κορυφή του ρόμβου. Με τους Μπεργκ και Λουντ να είναι το ζευγάρι των επιθετικών.

Κίτρινη κάρτα στον Τασουλή.

Σέντρα στο β' μέρος.Ο Νούνο Ρέις αντί του Ιβανόφ για τον Παναθηναϊκό.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

40' Κίτρινη κάρτα στον Ιβανόφ ο οποίος ανέτρεψε τον Μπεν αφού είδε ότι δεν μπορεί να τον προλάβει.

35' Τρομερή ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Μασούντ εκτέλεσε το φάουλ ο Οικονόμου ολομόναχος στο δεύτερο δοκάρι πήρε την κεφαλιά, αλλά έστειλε την μπάλα πάνω στον Βλαχοδήμο ο οποίος έδιωξε σε κόρνερ.

29' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Ο Μπεν εκτέλεσε το κόρνερ. Ο Μέστο βρήκε την μπάλα και της άλλαξε πορεία με τον Οικονόμου να αιφνιδιάζεται μέσα από την μικρή περιοχή και να μην μπορεί να τη στείλει στα δίχτυα.

23' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Μασούντ έφυγε από κανονική θέση με όλη την άμυνα του Παναθηναϊκού να σταματάει νομίζοντας ότι ήταν οφσάιντ. Στη συνέχεια έκανε το γύρισμα, ο Μπεν και ο Μασούρας αιφνιδιάζονται προ κενής εστίας και ο Βλαχοδήμος μπλόκαρε.

12' Σέντρα από τον Χουλτ από τα αριστερά, ο Λουντ με ένα γυριστό πήγε να βάλει το γκολ της αγωνιστικής, όμως η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ. Πρώτη τελική για τους πράσινους.

11' Ένταση ανάμεσα σε Κόρμπο και Μπεργκ επεμβαίνουν γρήγορα οι πιο ψύχραιμοι και ηρεμούν.

Σέντρα στο ματς.

Η ενδεκάδα του Παναθηναϊκού: Βλαχοδήμος, Μέστο, Μολέντο, Κουτρουμπής, Ιβανόφ, Χουλτ, Ζέκα, Λουντ, Βιγιαφάνιες, Γουακάσο, Μπεργκ.

Η ενδεκάδα του Πανιώνιου: Γιαννιώτης, Τασουλής, Βλάχος, Γκιοτά, Οικονόμου, Σαββίδης, Κόρμπος, Μασούρας, Ανσαριφάρντ, Μασούντ, Μπεν.

Σπουδαίο παιχνίδι στη Νέα Σμύρνη ανάμεσα σε Πανιώνιο και Παναθηναϊκό (19:30) για την 12η αγωνιστική της Super League.

Οριακό ματς για τους "πράσινους" που δεν έχουν περιθώρια για νέα απώλεια, ενώ ο "Ιστορικός" θέλει να συνεχίσει τις υψηλές πτήσεις.

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης.

ΠΗΓΗ:filathlos.gr