Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 64-62  Empty24/9/2024, 6:48 am από VODAFONE

Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 64-62  Empty23/9/2024, 7:31 am από VODAFONE

Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 64-62  Empty21/9/2024, 5:56 am από VODAFONE

Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 64-62  Empty20/9/2024, 6:54 am από VODAFONE

» Κομισιόν: Τέλος στο κάπνισμα και σε ανοιχτούς χώρους
Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 64-62  Empty19/9/2024, 7:36 pm από HERMAN

» Σαν Σήμερα 19 Σεπτεμβρίου 2024
Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 64-62  Empty19/9/2024, 6:29 am από VODAFONE

» Για ακόμα μια φορά!!! έχουμε την Πρώτη θέση στα τοπ 100 φορουμ της ForumGreek.

Άστοχο τρίποντο του Τζέιμς.

Επαναφορά για τον Παναθηναϊκό, με 7.7'' να απομένουν.

Αστοχεί κάτω από το καλάθι ο Τζέιμς υπό την πίεση του Παπανικολάου.

Χάνει την πρώτη, μέσα η δεύτερη και 64-62 για τον Ολυμπιακό με 13.1'' να απομένουν.

13.1'' Δύο βολές για τον Πρίντεζη. Πήρε το φάουλ από τον Σίνγκλετον.

16.7'' Βήματα ο Σίνγκλετον. Εξαιρετική άμυνα από τον Παπανικολάου.

Ο Μιλουτίνοφ έχει 2/2 βολές και ο Ολυμπιακός παίρνει το προβάδισμα μετά από πολλή ώρα (63-62)

Ο Μιλουτίνοφ έχει δικαίωμα για δύο βολές στα 31'' για το φινάλε

Στα 33.6'' για το τέλος, ο Πρίντεζης δέχεται το "στοπ" από τον Σίνγκλετον. 5" επίθεση για τον Ολυμπιακό

38' - Καλάθι τριών πόντων από τον Πρίντεζη και η διαφορά είναι στον πόντο (61-62)

38' - Απαντάει με τη βοήθεια του ταμπλό ο Καλάθης (58-62)

37' - Κάρφωμα από τον Μιλουτίνοφ στον αιφνιδιασμό (58-60)

37' - Νέο φάουλ στον Μιλουτίνοφ, που μειώνει τη διαφορά με 2/2 βολές (56-60)

36' - Ο Τζέιμς βάζει ένα απίθανο καλάθι, για το +6 (54-60) του "τριφυλλιού"

36' - Σειρά του Σπανούλη να σκοράρει για τρεις, βγαίνοντας από τα σκριν κι ο Ολυμπιακός μαζεύει άμεσα τη διαφορά (54-58)

35' - Βήματα από τον Γκιστ

35' - Ο Μάντζαρης σκοράρει για πρώτη φορά απόψε, από τα 6μ75 (51-58)

35' - Ο Ρίβερς σκοράρει μετά από πολλή ώρα, για τρεις. Κι ο Παναθηναϊκός ξεφεύγει για πρώτη φορά στο ντέρμπι με διψήφια διαφορά (48-58)

35' - Ο Τζέιμς σκοράρει με τη βολή της τεχνικής ποινής (48-55)

Μικρή εστία έντασης στο ΣΕΦ, επεμβαίνουν άμεσα οι υπόλοιποι παίκτες του Ολυμπιακού για να ηρεμήσουν τον Παπανικολάου

34' - Ο Ρίβερς κερδίζει το φάουλ από τον Παπανικολάου, ο οποίος αμέσως μετά χρεώνεται με "Τ"

34' - Δεύτερο σερί τρίποντο του Τζέιμς, που παίρνει στις πλάτες του τον Παναθηναϊκό (48-54)

34' - Κάρφωμα του Γιανγκ, μετά την εξαιρετική περιστροφή των γηπεδούχων (48-51)

33' - Καλάθι τριών πόντων από τον Τζέιμς, ξανά στο +5 (46-51) οι "πράσινοι"

33' - Ο Παπαπέτρου σκοράρει για τρεις μετά από πολλή ώρα για τους "ερυθρόλευκους" (46-48)

32' - Ο Γκάμπριελ βρίσκει τον στόχο από τα εφτά μέτρα, κι ο Παναθηναϊκός ξεφεύγει με +5 (43-48)

Τέλος τρίτου δεκαλέπτου: Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 43-43

29' - Ο Παπαπέτρου σκοράρει με λέι απ, παρά την πίεση των Τζέιμς και Γκιστ (43-43)

Ο Μπουρούσης που έχει 3 φάουλ, πονάει στη μέση. Να σημειωθεί ότι πρόβλημα έχει και ο Γκριν.

24' (39-40) Tέλειωσε την φάση ο Μπουρούσης μέσα στην ρακέτα.

23' - Ισοφαρίζει ο Πρίντεζης χάρη στην πέμπτη ασίστ του Σπανούλη (38-38)

23' - Ο Μιλουτίνοφ ποστάρει ξανά τον Μπουρούση, κερδίζει εκ νέου το φάουλ. Τρίτο προσωπικό του 33χρονου σέντερ του "τριφυλλιού"

22' - Κλέψιμο και λέι απ στον αιφνιδιασμό από τον Καλάθη (36-38)

21' - Πολύ δύσκολο τρίποντο του Ρίβερς, στο τέλος της επίθεσης (36-36)

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: 10/19 δίποντα, 3/15 τρίποντα, 7/10 βολές, 24 ριμπάουντ (17+7), 10 ασίστ, 3 λάθη, 2 τάπες.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: 6/17 δίποντα, 4/13 τρίποντα, 9/12 βολές, 18 ριμπάουντ (14+4), 4 ασίστ, 3 λάθη, 2 κλεψίματα, 1 τάπα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Παπαπέτρου 3, Μιλουτίνοφ 8 (4/5 δίπ.), Πρίνετζης 2 (1/5 σουτ), Μάντζαρης (0/3 τρίπ.), Σπανούλης 2 (0/3 σουτ, 2 ριμπ., 4 ασ.), Γκριν 6 (2), Μπιρτς 1, Γιανγκ 5, Ουότερς, Αγραβάνης 4 (6 ριμπ.), Παπανικολάου 5 (1).

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Σίνγκλετον 6 (2/8 σουτ), Ρίβερς 2 (1/5 σουτ), Φελντέιν 4, Μπουρούσης, Καλάθης 7 (2/6 σουτ), Τζέιμς 7 (1), Φώτσης, Παππάς 4, Γκιστ, Γκάμπριελ 3 (1).

Τέλος ημιχρόνου, Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 36-33

19' - Ο Φελντέιν αστοχεί για τρεις από την κορυφή

19' - Ο Μιλουτίνοφ συνεχίζει να σκοράρει, στο +3 (36-33) οι "ερυθρόλευκοι"

19' - Ο Σπανούλης δίνει μία ακόμη ασίστ, στον Παπανικολάου που σκοράρει για τρεις και ξαναδίνει το προβάδισμα στους γηπεδούχους (34-33)

18' - Άστοχος για τρεις ο Φώτσης

18' - Νέο καλάθι από τον Μιλουτίνοφ, με κάρφωμα και ο Ολυμπιακός μειώνει στους δύο (31-33)

18' - Ο Μιλουτίνοφ θα πάρει την μπάλα στο λόου ποστ και θα σκοράρει με το δεξί χέρι (29-33)

16' - Σειρά του Ολυμπιακού να βγάλει αιφνιδιασμό, με τον Γιανγκ να τον ολοκληρώνει (27-30)

16' - Ασίστ του Σπανούλη στον Παπανικολάου, που πετυχαίνει δύο εύκολους πόντους με λέι απ (25-30)

16' - Ο Τζέιμς συνεχίζει να σκοράρει, για τρεις αυτή τη φορά και +7 (23-30) πάλι για το "τριφύλλι"

15' - Κι ο Παναθηναϊκός συμπληρώνει τα πέντε ομαδικά φάουλ. Στις βολές ο Γιανγκ, που θα βάλει μία (23-27)

15' - Ο Τζέιμς έχει πάλι 2/2 βολές (22-27)

15' - Ωραίο καλάθι του Αγραβάνη, αφού πρώτα ο Γιανγκ "καθάρισε" τη ρακέτα (22-25)

14' - Ο Γιανγκ πετυχαίνει το πρώτο "ερυθρόλευκο" καλάθι εντός παιδιάς, με κάρφωμα (20-25)

13' - Στο +7 (18-25) ο Παναθηναϊκός, τη μεγαλύτερη αποψινή διαφορά

13' - Με 2/2 βολές του Τζέιμς, οι "πράσινοι" ξανά στο +5 (18-23)

13' - Ο Τζέιμς συνεχίζει τις διεισδύσεις, αυτή τη φορά θα πάρει το φάουλ από τον Γιανγκ. Βολές για τον πλεϊμέικερ του Παναθηναϊκού

12' - Ο Τζέιμς θα δεχθεί την τάπα από τον Ουότερς, με τον Παππά να χρεώνεται με φάουλ στον Αγραβάνη. Ο 23χρονος φόργουορντ των γηπεδούχων έχει 2/2 βολές για να μειώσει τη διαφορά (18-21)

11' - Ο Ρίβερς σκοράρει για πρώτη φορά απόψε, με ανάποδο λέι απ (16-21)

11' - Ο Γκάμπριελ μπαίνει στο παρκέ, κι αμέσως σκοράρει για τρεις (16-19)

Τέλος πρώτου δεκαλέπτου, Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός.

8' - Κακό σουτ τριών πόντων του Μάντζαρη, που καταλήγει σε λέι απ του Παππά στον αιφνιδιασμό (15-16)

8' - Άμεση... τρίποντη απάντηση από τον Καλάθη (15-14), που μετράει εφτά σερί "πράσινους" πόντους

7' - Ο Καλάθης ποστάρει ξανά τον Γκριν, ευστοχεί αυτή τη φορά (12-11)

5' - Ο Γκριν θα τιμωρήσει το "τριφύλλι", με σουτ τριών πόντων (12-7)

5' - Λάθος στην επαναφορά από τους "πράσινους"

5' - Ο Σπανούλης κάνει τη διείσδυση, κερδίζοντας το φάουλ. Μέσα κι οι δύο βολές (9-7)

4' - Απαντάει άμεσα ο Φελντέιν, με σουτ από τα τέσσερα μέτρα (7-7)

4' - Ο Μιλουτίνοφ καρφώνει την μπάλα, μετά την ασίστ του Σπανούλη (7-5)

2' - Ο Σίνγκλετον βγαίνει από τα σκριν, για να σκοράρει για τρεις από την κορυφή (3-5)

1' - Επιθετικό ριμπάουντ και δύο πόντοι από τον Πρίντεζη (3-2)

1' - Δύσκολο καλάθι από τον Φελντέιν, που πήγε μέχρι μέσα, για να σκοράρει με λέι απ (1-2)

1' - Ο Παπαπέτρου έχει 1/2 βολές (1-0)

1' - Βολές για τον Παπαπέτρου, που πήρε το φάουλ από τον Μπουρούση σε προσπάθεια για κάρφωμα

Τζάμπολ στο ματς.

Ο Ολυμπιακός θα ξεκινήσει την αναμέτρηση με τους Παπαπέτρου, Μιλουτίνοφ, Πρίντεζη, Μάντζαρη και Σπανούλη. Στη βασική πεντάδα του Παναθηναϊκού Superfoods βρίσκονται οι Σίνγκλετον, Ρίβερς, Φελντέιν, Μπουρούσης και Καλάθης.

Βγήκε στο παρκέ και η ομάδα του Παναθηναϊκού, με πρώτο τον Νίκ Καλάθη. Αποδοκιμασίες για τους φιλοξενούμενους.

Μόλις βγήκε στο παρκέ η ομάδα του Ολυμπιακού με πρώτο τον Βασίλη Σπανούλη. Οι φίλοι του Ολυμπιακού θέλουν μόνο νίκη απέναντι στον Παναθηναϊκό. Οι Πειραιώτες ξεκίνησαν την προθέρμανση τους.

Μετά το 1-1, ήρθε η ώρα για το ποιος θα ξαναπάρει... κεφάλι, απόψε στο ΣΕΦ.

Ο Ολυμπιακός φιλοξενεί (21:00) τον Παναθηναϊκό στο τρίτο ματς της σειράς των τελικών της Stoiximan Basket League.

Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης.

ΠΗΓΗ:filathlos.gr