Ολυμπιακός-AEΛ 2-0 ΤΕΛΙΚΟ Empty24/9/2024, 6:48 am από VODAFONE

Ολυμπιακός-AEΛ 2-0 ΤΕΛΙΚΟ Empty23/9/2024, 7:31 am από VODAFONE

Ολυμπιακός-AEΛ 2-0 ΤΕΛΙΚΟ Empty21/9/2024, 5:56 am από VODAFONE

Ολυμπιακός-AEΛ 2-0 ΤΕΛΙΚΟ Empty20/9/2024, 6:54 am από VODAFONE

» Κομισιόν: Τέλος στο κάπνισμα και σε ανοιχτούς χώρους
Ολυμπιακός-AEΛ 2-0 ΤΕΛΙΚΟ Empty19/9/2024, 7:36 pm από HERMAN

» Σαν Σήμερα 19 Σεπτεμβρίου 2024
Ολυμπιακός-AEΛ 2-0 ΤΕΛΙΚΟ Empty19/9/2024, 6:29 am από VODAFONE

» Για ακόμα μια φορά!!! έχουμε την Πρώτη θέση στα τοπ 100 φορουμ της ForumGreek.

Δημοσίευση από Ατροπος 11/2/2017, 9:50 pm

Ολυμπιακός-AEΛ 2-0 ΤΕΛΙΚΟ %CE%9F%CE%9B%CE%A5%CE%9C%CE%A0%CE%99%CE%91%CE%9A%CE%9F%CE%A3-%CE%91%CE%95%CE%9B

Λήξη του ματς. Ο Ολυμπιακός παίρνει τη νίκη, αλλά ανησυχεί για τους τραυματισμούς Ιντέγε και Ελιουνούσι.

90'+1: Έχει χτυπήσει ο Ελιουνούσι και βγαίνει εκτός... Με δεκα θα τελειώσει το ματς ο Ολυμπιακός.

82': Ο Ρέγιες και ο Γκουλουζαντέ μέσα στην περιοχή του Ολυμπιακού Kαπίνο και αμυντικοί διώχνουν.

81': Τρίτη αλλαγή και από τον Πάουλο Πέντο για τον Ολυμπιακό. Ο Ανσαριφάρντ Αντί Φορτούνη.

78': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Σάκης Τσιώλης για την ΑΕΛ. Ο Ρέγες στη θέση του Ναζλίδη.

77': Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ρέτσος αντί του Ρομαό.

69': Αναγκαστική η πρώτη αλλαγή του Ολυμπιακού. Ο Καρντόσο αντί του τραυματία Ιντέγε.

Πιάνει τον ώμο του ο Ιντέγε που δείχνει να πονά, βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου και πάει στα σποδυτήρια.

62': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης βγάζει σε θέση τετ α τετ τον Ελιουνούσι, πλασέ κάνει αυτός, με τα πόδια σωτήρια ο Ξενοδόχοφ.

57': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Καπός στη θέση του Αβραάμ.

54': Σουτ του Ελιουνούσι, διώχνει ο Ξενοδόχοφ.

Ξεκίνησε το β' μέρος.

46': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Γκουλουζαντέ αντί του Βαρέλα.

Λήξη του α΄ ημιχρόνου.

45': Σουτ του Σεμπά,  εκτίναξη από τον Ξενοδόχοφ, που μπλοκάρει.

44': Φάουλ για τον Ολυμπιακό στα δεξιά του ημικύκλιου, απευθείας ο Φορτούνης, δίπλα από το αριστερό δοκάρι η μπάλα.

37': Ο Ελιουνούσι ανοίγει στον Φορτούνη, πλασέ από θέση τετ α τετ αυτός, με τα πόδια σωτήρια απομακρύνει ο Ξενοδόχοφ.

Παράλληλη μπαλιά του Ελιουνούσι από τα δεξιά, σουτ Σεμπά από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα κοντράρει στον Ιντέγε, που άθελα του γίνεται αμυντικός και... άουτ.

17': Κίτρινη στον Μασαλέσα.

16': Ο Σεμπά κινείται από τα αριστερά χωρίς αντίπαλο, διαγώνιο σουτ, διώχνει ο Ξενοδόχοφ και κρατά το δείκτη του σκορ στο 2-0 για τους Πειραιώτες.

12': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σέντρα Φορτούνη από τα δεξιά, σουτ στην κίνηση του Ελιονούσι, έδιωξε σε κόρνερ ο Ξενοδόχοφ.

10': Σουτ του Φορτούνη, λίγο άουτ.

9': Γκολ για τον Ολυμπιακό και 2-0. Σκόρερ ο Ιντέγε με κοντινή προβολή.

8': Χαμένο τετ α τετ ο Αβραάμ με τον Καπίνο να σώζει.

Γκολ με το καλημέρα για τον Ολυμπιακό. Στα 14'' από γύρισμα του Σεμπά ο Ανδρούτσος σουτάρει και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

Ξεκίνησε το ματς.

Λίγες μέρες πριν ριχτεί στην μάχη της Ευρώπης κόντρα στην Οσμανλίσπορ, ο Ολυμπιακός καλείται να ξεπεράσει το εμπόδιο της ΑΕΛ στο "Γεώργιος Καραϊσκάκης" για την 20η αγωνιστική της Super League.

Υπενθυμίζουμε ότι στον πρώτο γύρο η Λάρισα είχε υποχρεώσει τους ερυθρόλευκους στη μοναδική έως τώρα ήττα τους στο πρωτάθλημα.

Καπίνο, Παρέδες, Μποτία, Βιάνα, Ντε λα Μπέγια, Ανδρούτσος, Ρομαό, Σεμπά, Φορτούνης, Ελιουνούσι, Ιντέγε, είναι οι επιλογές του Πάουλο Μπέντο.

Οι 11 της ΑΕΛ: Ξενοδόχοφ, Ρέντζας, Τσίκοτ, Φάρκας, Γκόλιας, Κόντορ Οβούσου, Μασαλέσα, Βαρέλα, Ναζλίδης, Ικάνουνιεκς και Αβραάμ.

ΠΗΓΗ: filathlos.gr