ΦΙΛΙΚΑ ΙΣΤΟΛΟΓΙΑ
...
Πρόσφατα Θέματα
» Σαν Σήμερα 19 Μαρτίου 2024
Η ΑΕΚ νίκησε (2-0) στη Βοιωτία και... έσπρωξε τον Λεβαδειακό στη Football League EmptyΣήμερα στις 6:34 am από VODAFONE

» Σαν Σήμερα 18 Μαρτίου 2024
Η ΑΕΚ νίκησε (2-0) στη Βοιωτία και... έσπρωξε τον Λεβαδειακό στη Football League EmptyΧθες στις 6:07 am από VODAFONE

» Σαν Σήμερα 17 Μαρτίου 2024
Η ΑΕΚ νίκησε (2-0) στη Βοιωτία και... έσπρωξε τον Λεβαδειακό στη Football League Empty17/3/2024, 6:02 am από VODAFONE

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω

Η ΑΕΚ νίκησε (2-0) στη Βοιωτία και... έσπρωξε τον Λεβαδειακό στη Football League Empty Η ΑΕΚ νίκησε (2-0) στη Βοιωτία και... έσπρωξε τον Λεβαδειακό στη Football League

Δημοσίευση από Ατροπος 23/4/2017, 11:01 pm

Η ΑΕΚ νίκησε (2-0) στη Βοιωτία και... έσπρωξε τον Λεβαδειακό στη Football League 2188426

Με γκολ του Σέρχιο Αραούχο στο 87΄ και το αυτογκόλ του Μουλόπουλου στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, η ΑΕΚ νίκησε 2-0 τον Λεβαδειακό στην πρωτεύουσα της Βοιωτίας στην αναμέτρηση που διεξήχθη στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής στη Σούπερ Λίγκα.

Αυτή η ήττα σήμανε για τους «πράσινους» τον υποβιβασμό τους στη Football League, με βάση την κατάταξη κι εφόσον δεν υπάρξουν πειθαρχικές ποινές σε άλλες ομάδες στη συνέχεια.

ΤΑ ΓΚΟΛ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Οι γηπεδούχοι ήταν πιο κινητικοί στο ξεκίνημα του ματς και στο 2ο λεπτό διαμαρτυρήθηκαν ζητώντας την αποβολή του Βράνιες για μαρκάρισμα εκτός περιοχής στον Τόνι Σίλβα (σπρώξιμο), που θα έβγαινε μόνος απέναντι στον Μπάρκα, αλλά ο Ζαχαριάδης έδειξε «παίζετε».

Στο 8΄ το διαγώνιο σουτ του Καραμπουέ πέρασε ελάχιστα άουτ και στο 34΄ το απευθείας εκτελεσμένο φάουλ του Σουμπίνιο έστειλε την μπάλα λίγο έξω από το δεξί δοκάρι, σε ένα φτωχό πρώτο ημίχρονο.

Οι «πράσινοι» έχασαν τη μεγάλη ευκαιρία τους στο 51΄, όταν ο Σίλβα βρέθηκε απέναντι στον Μπάρκα, ύστερα από λάθος του Αραβίδη, αλλά ο επιθετικός των Βοιωτών πλάσαρε άουτ!

Η ΑΕΚ απειλούσε μόνο με μακρινά αλλά άστοχα σουτ, αλλά στο 59΄ ο Ναμάσκο επενέβη ουσιαστικά στο σουτ του Γιόχανσον.

Οι γηπεδούχοι έχασαν νέα απίστευτη ευκαιρία στο 73΄, όταν ο Καραμπουέ βγήκε στην αντεπίθεση, έδωσε στον αμαρκάριστο Νιάσε, ο οποίος βρέθηκε απέναντι στον Μπάρκα, αλλά το πλασέ που επιχείρησε έφυγε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του γκολκίπερ της ΑΕΚ.

Μια ευκαιρία που πληρώθηκε στο 87΄, όταν ο Αραούχο άνοιξε το σκορ, ενώ στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ναμάσκο έστειλε την μπάλα στα πόδια του Μουλόπουλου προσπαθώντας να αποκρούσει, κι από εκεί κατέληξε στα δίχτυα του.

Κίτρινες: Μεντί, Τόνι Σίλβα

Λεβαδειακός (Δημήτρης Φαράντος): Ναμάσκο, Μουλόπουλος, Ουόν, Τριποτσέρης (90΄ Σένκα), Μεντί, Καραχάλιος (88΄ Κουλιμπαλί), Νιας, Λάτσι (69΄ Μαχαίρας), Καραμπουέ, Σουμπίνιο, Τόνι Σίλβα.

ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Μπάρκας, Γκάλο, Βράνιες, Κολοβέτσιος, Βινίσιους, Γιόχανσον, Γαλανόπουλος, Μπακασέτας (61΄ Χριστοδουλόπουλος), Βάργκας, Αραβίδης (75΄ Αραούχο), Πέκχαρτ (67΄ Αλμέιδα).

ΠΗΓΗ: zougla.gr